Piękna i zadbana cera – czy to możliwe?

Problemy z cerą ma każdy. Nawet osoby, których skóra na pierwszy rzut oka wygląda perfekcyjnie. Jednak To nie oznacza, że dbanie o cerę jest trudne. Wbrew pozorom nawet mając niewielki budżet, można znaleźć produkty, które świetnie się sprawdzają i sprawiają, że piękna i zadbana cera jest realna. Jak kupować kosmetyki, aby dbać o swój wygląd skutecznie?

Produkty muszą być dopasowane do typu cery

Sporo osób używa produktów, które nie są do ich typu cery, ale są popularne. Niestety piękna i zadbana cera opiera się na zaspokojeniu jej potrzeb. A zatem cera, która jest sucha, potrzebuje produktów mocno nawilżających. Z kolei tłusta i ze skłonnościami do zanieczyszczenia musi być regularnie oczyszczana, nawilżania i regulacji wydzielania sebum. A co z produktami przeciwzmarszczkowymi? Te warto wprowadzić w pielęgnacji każdego typu cery, ale biorąc pod uwagę składniki dopasowane do największych potrzeb. Przykładowo retinol jest składnikiem, który nie tylko działa przeciwstarzeniowo, ale też odnawia skórę, pozwala jej się złuszczać i oczyszczać, a więc sprawdzi się przy cerze tłustej i trądzikowej. Natomiast cera sucha bardziej skorzysta z kwasu hialuronowego i kolagenu, który razem nawilżą skórę, ale i sprawią, że będzie bardziej elastyczna.

Kupowanie popularnych kosmetyków nie jest konieczne

Idąc na zakupy po nowe kosmetyki, większość osób ma na liście produkty popularne, które pojawiają się wszędzie. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ mogą one mieć nowoczesne formuły, które są najnowszym odkryciem i wszyscy chcą ich spróbować. Jednakże ważniejszy jest skład samego produktu. Czy ta innowacja naprawdę ma opatentowany składnik? Niektóre produkty stają się popularne właśnie ze względu na działający skład i przystępną cenę. Nie ma nic złego w kupowaniu czegoś, co pojawia się, na co drugiej reklamie. Aczkolwiek rozsądnie będzie zobaczyć skład i obietnice producenta. A potem dokonać decyzji zakupowej. Być może mniej znany produkt ma podobny skład, a kosztuje połowę tego, co ten dobrze rozreklamowany. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *