Nieruchomości komercyjne: w to warto inwestować

Życie z procentów z tytułu posiadania nieruchomości czy kawałka ziemi to marzenie niejednego z nas. Ci, którzy dysponują pokaźnymi oszczędnościami, mogą to marzenie wprowadzić w życie. Na czym najlepiej zarabiać? W co zainwestować, aby nie tylko móc się z tego utrzymać, ale także – całkiem nieźle żyć? Sposoby są liczne. Jeden z najpopularniejszych to posiadanie nieruchomości komercyjnej.

Nieruchomości komercyjne to nieruchomości, które są przeznaczone pod wynajem dla różnych podmiotów gospodarczych. Biura, szkoły prywatne, restauracje, sklepy, siłownie czy po prostu przestrzeń na magazyn – nieruchomość komercyjna może być wykorzystana do różnych celów. Magazyny do wynajęcia, zwłaszcza w dobrej lokalizacji, to więc więcej niż lukratywna inwestycja. Nabycie jednak takiej nieruchomości to poważny krok, który wymaga ogromnych nakładów finansowych.

Najlepszym czasem na nabywanie tego typu nieruchomości był czas przed wejściem Polski do Unii Europejskiej, czyli jeszcze przed dziesięcioma – piętnastoma laty. Wtedy to, za niewygórowaną cenę, można było nabyć nieruchomości wyprzedawane przez państwo – byłe magazyny po PGR-ach, państwowe fabryki i zakłady oraz inne miejsca, które w dawnym systemie, dotowane przez skarb państwa, zatrudniały rzesze pracowników. W dobie kapitalizmu, pozbawione państwowych pieniędzy, przestały być rentowe, przez co były masowo wyprzedawane. Pod względem finansowym dziś sprawa ta przedstawia się zupełnie inaczej – ceny dziś są bardzo często kilkakrotnie wyższe. Można jednakże spojrzeć na to i z drugiej strony: w dobie, kiedy nawet do małych miasteczek wkraczają komercyjne tygrysy, inwestycja w taką nieruchomość, nawet na prowincji, staje się bardzo opłacalna i – co ważne – przyszłościowa. Naszą gospodarkę w coraz większym stopniu będą zawłaszczać wielkie koncerny, które starają monopolizować rynek. Nawet w małych miasteczkach i na wsiach powstają dziś franczyzy światowych marek. Jeśli więc posiada się niemałą gotówkę i sporą dozę cierpliwości, inwestycja w nieruchomość komercyjną jest rozsądnym i opłacalnym posunięciem inwestycyjnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *