Idealne brwi, czyli kilka słów o regulacji

REGULOWAĆ CZY NIE?

Odpowiednio dobrany kształt brwi świetnie podkreśla urodę twarzy oraz naturalnej oprawy oczu dodając spojrzeniu wyrazistości. Przeciwnie sprawa się ma w przypadku brwi niewyregulowanych, które stwarzają pozory niezadbanej twarzy i optycznie postarzają. Z uwagi na to warto przywiązywać wagę do estetyki okolic oczu i pamiętać o regulacji brwi. Istotne jednak, aby regulację przeprowadzić prawidłowo, dlatego też, mimo, że nie jest to zajęcie skomplikowane dobrze jest wybrać się do kosmetyczki, aby ta pomogła nam stworzyć idealnie dobrany do naszej twarzy kształt łuku brwiowego.

METODY REGULACJI BRWI

Zanim wybierzesz się do specjalistki warto, abyś poznała różne metody regulacji. Poniżej ich lista:

  • regulacja za pomocą pęsety,
  • regulacja woskiem,
  • regulacja trymerem,
  • nitkowanie.

Pierwsza z wymienionych metod jest najpopularniejsza zarówno w salonach kosmetycznych, jak i wśród kobiet regulujących brwi samodzielnie. Polega ona na usuwaniu zbędnych włosków pęsetą. Jest odpowiednia nawet dla osób, które nie mają doświadczenia. Nie wymaga zakupu specjalistycznych produktów i trudno zrobić sobie nią krzywdę.

Natomiast regulacja woskiem to metoda często praktykowana przez kosmetyczki. Wymaga większej wprawy, dlatego nie jest polecana do przeprowadzania jej w domu, gdyż istnieje ryzyko, że usuniemy zbyt dużą ilość włosków. Jest to niestety metoda bolesna, jednak równocześnie cechuje ją wysoka precyzyjność.

Regulacja trymerem to stosunkowo rzadko wybierana metoda. Sprawdza się przede wszystkim przy bardzo gęstych brwiach. Często decydują się na nią mężczyźni, którym nie zależy na idealnej regulacji lecz pozbyciu się efektu krzaczastych brwi na rzecz estetycznego wyglądu.

Ostatnią z metod jest nitkowanie, które z roku na rok zyskuje na popularności. Jest to zabieg bardzo bezpieczny i nie wywołujący podrażnień, jednak trudno przeprowadzić go samodzielnie. Praktykowanie nitkowania wymaga odpowiedniej wprawy. Nitka wyrywa włoski z cebulkami, nie omijając nawet tych najkrótszych i jasnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *