Wnętrze w stylu skandynawskim

Skandynawskie wzornictwo jest ponadczasowe, ponieważ jest proste, piękne i bogate w naturalne materiały. Nordycki styl nowoczesny wpłynął na współczesne wnętrza na całym świecie, a także na sposób aranżacji przestrzeni biurowych. Meble skandynawskie są czyste i wielofunkcyjne, a jednocześnie proste i minimalistyczne. Nowoczesne projekty dobrze komponują się z szeroką gamą innych stylów. Sprawdźmy, co wyróżnia je na tle innych stylów aranżacyjnych.

Wyróżniki stylu skandynawskiego

Większość mebli i akcesoriów inspirowanych stylem skandynawskim występuje w jasnych odcieniach. Biel maksymalizuje światło i sprawia, że wnętrze wydaje się optycznie większe. Wnętrza w stylu skandynawskim zawierają elementy takie jak podłogi pomalowane na biało, chociaż zdarza się, że w pokojach dominują odcienie neutralne, szare i pastele. Istotną rolę w schemacie skandynawskiego designu odgrywa także natura. Jednym ze sposobów na pokazanie tej zależności jest wprowadzenie roślin do domu i wykorzystanie ich jako niezbędnej części wystroju wnętrza. Możesz posunąć się nawet do uczynienia roślin głównym punktem swojego salonu. Ważnym elementem skandynawskiego domu jest również naturalne drewno. Podłogi drewniane mogą być pomalowane na biało lub wykonane z jasnego drewna takiego jak drewno tekowe. Materiał z pewnością doda ciepła przestrzeni. 

Naturalne akcenty dekoracyjne w stylu skandynawskim

Niezależnie od tego, czy jest to drewno na podłodze, bawełna, len czy wełno no sofach, wybierz naturalną i, jeśli to możliwe, ekologiczną formę wystroju. Skandynawski design jest bardzo funkcjonalny, ale jednocześnie estetyczną. Cechą typową są proste i czyste linie. Utrzymywanie prostoty i trzymanie się zasad minimalizmu jest kluczem do stworzenia domu, który naprawdę uosabia ten styl. Wnętrza w stylu skandynawskim nie wymagają wyłożenia dużych nakładów finansowych – o wiele istotniejszy jest pomysł i wyczucie stylu. Skorzystaj z naszych porad i ciesz się wnętrzem inspirowanym wystrojem domów na północy Europy. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *